les prèvies de Catalunya i altres proves del calendari atlètic PDF Imprimeix Correu electrònic
Escrit per Toni Santisteban   
dijous, 10 d'agost de 2017 17:05

1 Benjamí, 5 Alevins i 5 Infantils superen la Fase Prèvia de Catalunya

Sam Linares, amb un gran registre de 3'24"06 a la prova dels 1000mll Benjamí, es presentava com un ferm candidat a la lluita per les medalles. Com ell, els Alevins Pol García i Jazmín Romeu, a priori, les nostres millors espasses per la Final on també podrien donar una sorpresa atletes com Èrika Dotor, Berta Soriano o Pau Valdepeñas.

Unes prèvies on el nivell va ser altíssim i d'on va sortir algun gran registre a banda del citat Sam Linares. Espectaculars 8"77 de la Jazmín Romeu als 60mll, nova plusmarca elèctrica comarcal en Aleví, o com els 7.90m de la Berta Soriano, nou Rècord del club en Pes. D'altre banda Judit Travé, qui ja atresora el Rècord comarcal de Perxa en el seu pas per la categoria Aleví, ara igualà el de la categoria Infantil gràcies als 2.10m.

De la resta de citacions, destacar per sobre de tot el títol de CAMPIONA D'ESPANYA de 10KM RUTA, en la categoria F65 de l'EMI VAQUERO. Aquest nou títol el va aconseguir a la ciutat cantabra de Santander.  

El jove llançador Carles Lumbreras superava els 11m al Pes al Control de Santa Coloma de Gramanet, mentre que Núria Font superava els 9m a Rubí. D'altre banda, la Ultrera Cristina Garrobo completava Els Dips, de 61km!  Toni Santisteban sumava la penúltima estació en el seu repte de les 10 World Old Races, a Semour-en-Auxois (França) i Laura Rius repetia podi a la Cursa de la Lliga de Muntanya de La Rebentaespardenyes, en ser tercera.

 

20.05.17 FASE PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA BENJAMÍ (Castellar del Vallès)

60mll M 5è s4 Sam Linares 10”64, 5è s5 Nil Chaparro 10”63  60mll F 7ª s5 Ivet Vizcaino 10”97  1000mll M 2n s1 Sam Linares 3’24”06 (q), 13è s3 Nil Chaparro 3’51”69 Llargada M 19è Àlex Portillo 3.02m.

20.05.17 FASE PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ (Castellar del Vallès)

60mll M 6è s1 Pol García 9”48 (q)  60mll F 2ª s1 Jazmín Romeu 8”77 (q)  60mt M 6è s1 Lluís Sánchez 12”71, 7è s3 Joan Compte 12”50, 4t s4 Pol García 10”93 (q)  Llargada F 7ª Jazmín Romeu 3.95m (q)  Pes F 5ª Berta Soriano 7.90m (q), 16ª Marta Carbonell 5.95m  Pilota F 9ª Èrika Dotor 23.15m (q), 17ª Marta Carbonell 18.93m, 18ª Laia Garriga 18.07m  2000mm F 15ª Tània Cortés 12’39”63 (q)

20.05.17 FASE PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL (Castellar del Vallès)

80mll F 4ª s4 Núria Chacón 11”63  150mll M 4t s2 Marc Domènech 20”67 (q), 6è s3 Unai Marquès 21”61  600mll M 9è s1 Unai Marquès 1’49”48  3000mll M 6è s1 Pau Valdepeñas 10’42”79 (q)  1000m obstacles F 7ª s1 Ariadna Blanco 3’44”40 (q)  Perxa F 8ª Judit Travé 2.10m (q)  Llargada M 6è Marc Domènech 4.79m (q), 9è Martí Fontanals 4,48 (q)  Triple Salt M 10è Martí Fontanals 9.72m (q).

20.05.17 CONTROL DE LLANÇAMENTS (Santa Coloma de Gramanet)

Pes JvM 3r Carles Lumbreras 11.13m  Disc JvF 8ª Núria Font 22.64m  Disc JvM 5è Carles Lumbreras 29.29m.

20.05.17 7ª MARXA DELS DIPS – MUNTANYES DE LLABERIA  (Pratdip)

Finalitzats 61km F Cristina Garrobo.

21.05.17 CAMPEONATO DE ESPAÑA DE 10km RUTA ABSOLUTO y VETERANO (Santander)

Veterà F 30ª (1ª F65) Emi Vaquero 45’53”.

21.05.17 5è MEETING DE VETERANS CIUTAT DE GAVÀ

200mll M 2n FB Gerard Muriel 26”08  1500mll M 9è David García 5’16”35  5000mll F 3ª Mari Paz Molero 28’36”33  Pes 3kg F 2ª Mari Paz Molero 6.31m  Javelina F 2ª Mari Paz Molero 11.89m.

27.05.17 CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PROVES COMBINADES DE PROMOCIÓ (Serrahima – Barcelona)

Tetratló AF 8ª Jazmín Romeu 1704 punts Per proves:  60mt 5ª 10”35 (648p)  Pes 12ª 5.57m (244p)  Llargada 10ª 3.85m (274p)  60mll 8ª 9”11 (538p)   Tetratló AM 5è Pol García 993 punts  Per proves:  60mll 5è 9”06 (291p)  Llargada 5è 3.79m (173p)  Pes 4t 7.88m (359p)  Alçada 9è 1.17m (170p).

27.05.17 379 COURSE AUX CHAUSSES ET DAMOISELLES (Semour-en-Auxois, France)

General 11è Toni Santisteban.

28.05.17 CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MILLA EN RUTA (Granollers)

Veterà M60 2n Simón Barrado S. 6’18”0.

28.05.17 CONTROL DE LLANÇAMENTS (Rubí)

Pes JvM 3r Carles Lumbreras 10.61m  Disc JvM 5è Carles Lumbreras 28.82m  Pes JvF 5ª Núria Font 9.01m  Disc JvF 6ª Núria Font 21.83m.

28.05.17 LA REBENTAESPARDENYES 2017 (La Ràpita)

General 22km 16è Adrià Colomer 1h 53’19”, 58è Joan Blanch 2h 24’40”, 60è Miguel León 2h 25’50”  General 22km F 3ª Laura Rius 2h 03’01”, 4ª Cristina Garrobo 2h 10’07”, 7ª Maria Elena Jiménez 2h 14’43”  Cursa 10km 6è (1r Jr) Èrik Calero.

31.05.17 1ª JORNADA CRITERIUM JOSEP CAMPMANY (Estadi Serrahima de Barcelona)

400mt M 8è Telm Pons 1’04”33.

 

Compta-atletes

El Tronki, mascota de l'Esportiu Penedés

Tenim 300 atletes

Curses destacades

Bàner

Calendari

« < Setembre 2017 > »
Dl Dm Dc Dj Dv Ds Dg
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
« < Octubre 2017 > »
Dl Dm Dc Dj Dv Ds Dg
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Destaquem

Bàner

Enllaços

Bàner
Bàner
Bàner
Bàner